Blog - Polisöv

Ahşap Görünümlü Dış Cephe Kaplama

Yüksek kaliteli poliüretan malzeme ve işçilikle, mimarinize Ahşap Görünümlü Dış Cephe Kaplama ile estetik bir görünüm kazandırmak için, çok çalışıyoruz...

Ahşap Görünümlü Dış Cephe Kaplama

Ahşap Görünümlü Poliüretan Dış Cephe Kaplama Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır?


27 Haziran 2019 Saat 15:00


ahşap görünümlü dış cephe kaplama

Ahşap ürünler bizlere doğadayı simgeleyen ve inşaat sektöründe yapılara çok çeşitli dizaynlar ile birbirinden farklı hava katabilecek ve değerini arttırabilecek bir üründür. Günümüzde sıklıkla kullanılan ahşap görünümlü dış cephe kaplama nedir, nerelerde kullanılır anlatmaya çalışacağız.

Ahşap görünümlü poliüretan cephe kaplama, Paneller halinde üzerine çeşitli ahşap kalıplardan alınan desenler uygulanarak üretilmektedir. Üretilen paneller üzerinde önce astar ve ardından uygulanacak olan, cephenize uygun renk seçeneklerine ve ahşap görünüme en yakın tonlarda boyanır.

Dış cepenizde olduğu gibi iç cephenizde de uygulaması kolaydır. Mimarinize uygun çok çeşitli tasarımlar sunar. Poliüretan malzeme ile üretilmiş duvar panelleri, gerçeğinden ayırt etmek oldukça güçtür. Kalınlığı sadece 2-4 cm aralığında seçenekleri ile çok dayanıklı ve hafif ürünlerdir.

Ahşap görünümlü strafor paneller, mekanınızı daha canlı bir görünüm sağlamasının yanı sıra ses ve ısı izolasyonuda sağlamaktadır. Poliüretan hammadde ile üretilmiş cephe kaplama ürünlerimiz en bilindik özelliği yangın riskine karşı tutuşmayan ve alev almama özelliğidir. Sudan etkilenmediği için rutubet yapmaz.

ahşap görünümlü dış cephe kaplama numune resmi

Poliüretan paneller özel tutkalı sayesinde cephenize kolay uygulanır ve 180-220 dansite serliğe sahiptir. Poliüretan paneller üzerinden araçla geçerek yapmış olduğumuz dayanıklılık testlerine instagram sayfamızdan ulaşabilirsiniz.