Blog - Polisöv

Cephe Kaplama Tuğlası

Yüksek kaliteli poliüretan malzeme ve işçilikle, mimarinizin iç ve dış cephe kaplamasına estetik bir görünüm kazandırmak için, çok çalışıyoruz...

Cephe Kaplama Tuğlası

Cephe Kaplama Tuğlası Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır?


28 Haziran 2019 Saat 17:00


cephe kaplama tuğlası

Bilindiği üzere cephe kaplama tuğlası uygulaması çok meşakkatli bir iştir. Bu durumu kolaylaştırmak adına çok sayıda plastik, silikon, strafor vb. tuğla görünümlü ürün mevcuttur. Ancak bu ürünlerle yapılan uygulamalar tam olarak tuğla görünümünü sizlere yansıtmaz. Daha anlaşılır şekilde ifade etmek gerekirse eğer, cepheniz basit bir görünüm alır.

Sizlere aşağıda poliüretan ile üretilmiş bir cephe kaplama tuğlası numunemizi resmi gösteriyoruz.

cephe kaplama tuğlası numune

Resimden de anlaşılacağı üzere, tuğla görünümlü poliüretan cephe kaplama ürünümüz sizlere, gerçek tuğlaya çok yakın bir görünüm sunmaktadır. Poliüretan cephe kaplama tuğlası ürünün çeşitli modelleri bulunmaktadır. Ürün hakkında bilgi ve fiyat soran tüketicilerin bazıları , tuğlanın fiyatının daha uygun demektedirler. Ürünler ile ilgili karşılaşmamızı aşağıda açıklayalım;

Tuğla yaklaşık 6-10 cm arası genişliktedir, uygulanması zordur, ağır olması nedeniyle duvar yük taşır, uygulanan cephede ekstra bir mantolama ihtiyacı duyabilirsiniz.

Poliüretan cephe kaplama tuğlası ise, 2-4 cm arasıdır, isterseniz kendiniz rahatlıkla uygulayabilirsiniz, çok hafiftir, duvara yük olmaz, poliüretanın en önemli özelliği olan ısı izolasyonu sayesinde, cephenize ekstra bir mantolama ihtiyacı gerektirmez.