Blog - Polisöv

Cephe Kaplama

Cephe Kaplama yüksek kaliteli poliüretan malzeme ve işçilikle, mimarinizin iç ve dış cephe kaplamasına estetik bir görünüm kazandırmak için, çok çalışıyoruz...

Cephe Kaplama

Cephe Kaplama Nedir? Özellikleri nelerdir?


04 Temmuz 2019 Saat 11:00


cephe kaplama

Çeşitli kaplama malzemelerin iç ve dış cephelerin yüzeyine uygulanmasına cephe kaplama adı verilir. Çok çeşitli ürün yelpazesi olan bu kaplamalar veya paneller uygulandığı iç veya dış cephede oluşan mantolama ihtiyacını karşılaması ve cephe kaplama uygulamasının güzel görünmesi beklenir.

Tüketici ihtiyacı olan Isı, ses ve su izolasyonunun sağlanması aynı zamanda mimarinin göze güzel görünmesini istemektedir. Kısaca, cephenizdeki mantolama ve süsleme ile ilgili tüm işlemine cephe kaplama adı verilir.

İç ve Dış Cephe Kaplama Çeşitleri


cephe kaplama modeli

Çok sayıda cephe kaplama malzemesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları cam, alüminyum, ağaç, betopan, taş, prekans, strafor vb. çok sayıda ürün bulunmaktadır. Bu konuda size günümüz teknolojisinde tüketici dostu en verimli cephe kaplama malzemesi olan poliüretan hakkında bilgi vereceğiz.

Hepimizin zaman zaman duyduğu ama anlamını belki de bilmediği poliüretan cephe kaplama nedir.

*Çok hafif bir malzemedir ve cephenizde yük taşımaz.

*Isı izolasyonu poliüretan cephe kaplamanın en önemli özelliklerindendir. Buzdolaplarının da kapak ve çevresinde kullanılmaktadır.

*Cephenizde kaba sıva üzerinde uygulanacağı için mantolama maliyetinde, poliüretan cephe kaplama sayesinde tasarruf sağlar.

*Ses izolasyonu özelliğine sahiptir.

*Sudan etkilenmeyen ve su geçirmez cephe kaplama panelleri suyu izole eder.

*Olası yangın durumunda alevi yürütmez. Çok sayıda poliüretan yanmazlık testi videosu, sosyal medyada mevcuttur.

* Cephe kaplama panellerimiz dayanıklı bir malzeme olup 180-220 dansite sertliğe sahiptir. Sosyal medya hesaplarımızda bazı ürünlerimizin dayanıklılığını, sizler için üzerinden araçla geçip, sağlamlık testi yaptık.

*Yapılan testlere göre cephe kaplama ürünleri 200 yıl ömre sahiptir.

*Mükemmel bir şekilde cephe uyumu sağlar.

*Boyanabilir.

*Uygulaması kolaydır.