Dış Cephe Kaplama

Poliüretan Dış Cephe Kaplama

Yüksek kaliteli poliüretan malzeme ve işçilikle, mimarinizin iç ve dış cephe kaplamasına estetik bir görünüm kazandırmak için, çok çalışıyoruz...

Poliüretan Dış Cephe Kaplama

Poliüretan Dış Cephe Kaplama Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır? Avantaltajları Nelerdir?


11 Temmuz 2019 Saat 18:00


Dış Cephe Kaplama

Antalya’da 3.500m2 lik kapalı alanda en yüksek standartlarda üretimini gerçekleştirdiğimiz poliüretan dış cephe kaplama ve süsleme ürünlerimiz, ortalama 200 densite arası sertliktedir. Dayanıklı ve hafif yapısı sayesinde kolay uygulanabilmektedir. İzolasyon özelliği sayesinde uygulandığı cephede mantolamaya ihtiyaç duyulmaz. Isı iletmeyen ve tutuşmayan yapısı ile alevi yürütmeyerek olası yangın durumunda ateşin büyümesini engeller.

Geniş renk yelpazesi, standart ve özel üretim ölçüleri ile üretilen poliüretan dış cephe kaplama panelleri tüm cephe türleri üzerine kolay bir şekilde yapıştırılarak veya vidalanarak uygulanmaktadır. Poliüretan dış cephe panelleri dünyanın en iyi ve en kullanışlı cephe kaplama ürünüdür. Poliüretan bilindiği üzere profesyonel endüstri ürünlerinde ısı yalıtımı amaçlı kullanılmaktadır. Dış cephe kaplama ürünlerimiz zorlu hava şartlarında, ısıya ve aşınmalara karşı 200 yıl ömürlüdür. Yüzeyi parlak ve pürüzsüzdür olup tüm boya çeşitleri uygulanabilmektedir.

180-220 densite arasında yoğunluğa sahip, poliüretan hammadde ile üretilen 1.sınıf cephe kaplama malzemesidir. Yüksek basınçla özel kalıplar ile üretilmesi sonucunda pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Ayrıca poliüretan binlerce sektörde üretilen on binlerce üründe, tüm dünyada kalitesini kanıtlamış bir izolasyon malzemesidir.

Mimarinin en önemli özelliklerinden biri, onu gösteren dış cephe görünümüdür. Tüketicinin satın alma kararını direkt olarak etkileyen en önemli faktördür. Geçmişte uygulanan az sayıda mantolama ve süsleme sitemlerinin yanı sıra, günümüzde son teknoloji kullanılarak her bütçeye uygun çeşitli cephe kaplama ürünlerini temin edebilmekteyiz.

Poliüretan ahşap görünümlü dış cephe kaplama panelleri, mermer görünümlü paneller, çeşitli doğal taş görünümlü paneller, sütun başlık ayak çeşitleri vb çok sayıda ürün çeşidimiz ile projelerinize hayat veriyoruz. Bu makalede tüm ürün ve uygulama özelliklerini detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız.


Dış Cephe Söve

İnşaat sektöründe dış cephe kaplama ürünlerinin geneli söve olarak tabir edilir. Çok sayıda ürün çeşidinin çok sayıda ürün yelpazesi bulunmaktadır. Burada doğru olan proje uygun olması durumunda fiyat ve fayda beklentilerinin iyi hesaplanması gerekmektedir. Uygun maliyetler çıkartılarak düşük bütçeler ile yapılan dış cephe kaplamaları, faydalarının yanı sıra ciddi görüntü bozukluklarına neden olmaktadır.

Kaliteli görünüm, izolasyon ve en iyi fiyat için iyi araştırma yapmanız gerekmektedir. Poliüretan ile üretilen cephe kaplama ürünlerimiz mimarinizin dış cephesi ile mükemmel bir uyum sağlayarak yapınızın değerini arttırır. Elde edeceğiniz enerji tasarrufu ile tasarruf sağlarsınız.


Dış Cephe Söve Çeşitleri

Poliüretan dış cephe kaplama üreticisi ve aynı zamanda uygulamacısı olarak, web sitemizin ana sayfamızda bulunan ürünlerimizi incelemenizi, blog sayfalarımızı incelemenizi ve kafanızda oluşan konu ile ilgili konularda bizlerden bilgi alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Poliüretan standart ürünler dışında projenize uygun özel imalat yapılarak üretilebilecek sınırsız cephe kaplama ve süsleme malzemesi olarak düşünebilirsiniz.

Poliüretan söve, pencere sövesi, tuğla görünümlü cephe paneli, taç modelleri, kat silmeleri, payanda modelleri, köşe ve kilit taşları, fuga çeşitleri, dekoratif paneller, balkon ve merdiven süslemeleri, denizlik modelleri, parapet, rölyef uygulamaları vb. ürün ve uygulama hizmeti vermekteyiz.


Dış Cephe Söve Desenleri

Dış cephenizde ufak detaylarda desenli ürünler kullanarak, mimarinize çok daha güzel bir görünüm sağlamak mümkündür. Günümüzde neredeyse tüm kaliteli projelerde ufakta olsa desen süslemesi uygulamasına gidildiği görülmektedir. Poliüretan özel ürün kalıpları kullanılarak imal edilen ürünler en çok tüketilen malzemelerdir. Projenize uygun olan tüm desenleri rahatlıkla kullanabilir ya da özel imalat yöntemi ile istenilen tüm desenlerde dış cephe kaplama üretilebilmektedir. Uygun maliyet çıkartılması amacıyla standart desenlerdeki ürünlerimizin kullanımında bilgi vererek sizlere yardımcı olabiliyoruz.


Dış Cephe Söve Fiyatları

Poliüretan hammadde ile üretilen dış cephe kaplama ve süsleme ürünlerinin m2 fiyatı veya panel olarak ücret verilmemektedir. Çeşitli hammadde ürünlerin farklı döviz kurları üzerinden ithal edilen malzemeler ile güncel olarak fiyatlar değişmektedir. Çeşitli internet sitelerinde sizlere verilen fiyatlar, uygulama aşamasında farklı maliyet durumlarına sebebiyet verebilmektedir. En doğrusu projenin incelenerek fiyat çalışması yapmaktır. Anahtar teslim fiyat bilgisi almanız sizlere uygulama, malzeme vb. maliyetlerin oluşmaması veya oluşabilecek çeşitli olumsuz durumlar düşünüldüğünde, tüketici açısından kesinlikle tavsiye edilmektedir.


Dış Cephe Söve Kaplama

Hangi çeşidi olursa olsun günümüzde daha güzel bir görünüm elde etmek için yapılarda mutlaka dış cephe kaplama malzemeleri kullanılmaktadır. Kısa sürede inşaat sektörünün geldiği noktayı düşünürsek bugünkü yapılan cephe kaplama uygulamalarının gelecekte de güzel görünümde olması iyi planlanmalıdır. Çok geniş aralıktaki dış cephe kaplama ürün kalitesi ve fiyatları bu konu ile yakından alakalıdır. Poliüretan ürünleri 200 yıl ömürlüdür, izolasyon malzemesi olarak kullanılmaktadır, yangın riskine karşı tutuşmaz ve alevi yürütmeyerek yangının ilerlemesini engeller. Bunun gibi birçok özelliği bulunan poliüretan, uzun yıllar tüketicinin ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Poliüretan cephe kaplamaları yüksek basınç kullanılarak poliüretan hammadde ile üretilen dayanıklı ve hafif bir malzemedir. 2, 4 ve 6 cm kalınlığında üretilen ürünler su geçirmeyen yapısı sebebiyle şişme yapmaz. Doğal hava şartlarına karşı 200 yıl ömrü ile en kullanışlı ve tüketici dostu dış cephe kaplama malzemesidir. Poliüretan çeşitli şekilleri ile dünyanın en gelişmiş ülkelerinde izolasyon amaçlı kullanılmaktadır. Dünya genelinde onlarca ülkeye ürün ve uygulama ihracatı yapabilen sayılı firma arasında bulunmaktayız ve emin adımlarla dünya markası olma yolunda ilerliyoruz. Dış cephe kaplama ürünlerimizi çok uzun yıllar, ilk günkü verimliliği ile kullanabilirsiniz.


Dış Cephe Söve Kaplama Fiyatları

Yukarıda bahsettiğimiz üzere dış cephe kaplamasının, kaplama yani panel olarak alınması ve tüketicilerin kendi ustalarına uygulatması halinde daha uygun fiyat fırsatları yaratma düşüncesidir. Bu doğru bir yaklaşım olabilir ama poliüretan malzemeyi daha önce uygulamayan eps veya xps ustasının uygulanması aşamasında oluşabilecek sorunlar, referansımızı olumsuz yönde engelleyebileceği için mutlaka uzman personelimiz tarafından yerinde bilgi verilmektedir. Projenizi bizlere ulaştırarak çeşitli ikame ürünlerde dâhil olmak üzere farklı fiyat avantajlı anahtar teslim dış cephe kaplama fiyatı almanızı öneririz. Uygun olabileceği düşünülerek yapılan uygulamalarda karşılaşılan farklı durumlar sizi üzmesin.


Dış Cephe Söve Kaplama Modelleri

Poliüretan ile üretilen tüm modeller özel kalıplar sayesinde çok ince ayrıntıları dahi pürüzsüz bir şekilde üretilmesine imkân sağlayacaktır. Örneğin çeşitli ahşap kalıplarından elde edilmiş çok sayıda desende dış cephe kaplama paneli üretilmektedir. Özel boyama tekniği ile ahşap renki verilen bu kaplamaları neredeyse ahşaptan ayırt etmeniz mümkün değildir. Xps ve eps malzeme ile ahşap görünümün yanı sıra uzaktan ahşap görünümüne yakın bir şekil verilebilmektedir.


Dış Cephe Söve Modelleri

Tüm modellerimiz kendi imalatımızdır. Sizlerin taleplerini çok iyi anlayabilecek, alanında uzman teknik kadromuz sayesinde hızlı ve kaliteli işlere imza atıyoruz. Poliüretan dış cephe kaplama ürünleri çeşitli standart paneller haricinde, projeye uygun özel ölçülerde ve özelliklerde imal edilebilmektedir. Onlarca kaplama ve süsleme ekipmanlarına ait yüzlerce poliüretan dış cephe kaplama ürünümüz bulunmaktadır. Her geçen gün ürün portföyümüze, yeni ürünler katarak güçlendirmekteyiz. Dış cephe kaplama modellerimizi web sitemizden inceleyebilir veya konu ile ilgili bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.


Dış Cephe Söve Süslemeleri

Çok sayıda cephe süsleme ekipmanları bulunmaktadır. Çeşitli ürünler birleştirilerek çok farklı ve özel ürün imal edilmesi mümkündür. Avangarde veya modern bir cephe için tüm süsleme ekipmanları mevcut olup özel proje çalışmalarında uygulanan tüm dış cephe kaplama ve süsleme ekipmanları üretilmektedir. Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi eğer yeni bir proje ise ve inşaat yapım aşamasında ise tek tek süsleme ürünlerinin araştırmasını yapmamanızı öneririz. Cephe kaplama anahtar teslim sizler için fiyat, garanti ve kalite açısından daha faydalı olacaktır.


Dış Cephe Söve Uygulama Örnekleri

Aşağıda vermiş olduğumuz görsellerdeki uygulamaların tamamında, poliüretan hammadde ile üretilen iç ve dış cephe kaplama ürünlerimiz kullanılmıştır. Poliüretan binin üzerinde sanayi sektöründe on binlerce üründe kullanılan, hafif yapısı ve sağlamlığı ile marka olmuş bir üründür. Örneğin; sağlam ve hafif yapısından dolayı uçakların kanatlarında, Yüksek verimli izolasyon özelliği sayesinde buz dolabı çevre ve kapaklarında, sürtünmeye karşı dayanıklılığı sayesinde ayakkabı tabanında kullanılması, verdiğimiz örneklerin sadece ufak bir bölümünü oluşturmaktadır. Tüketicinin ve mimarinin dış cephe beklentisini fazlasıyla karşılayacaktır.

Dış Cephe Kaplama

Dış Cephe Kaplama

Dış Cephe Söve Uygulamaları

Yurt içi ve yurt dışında da çok sayıda ülkede başarılı işlere imza atmış bulunmaktayız. Referanslarımız ile ilgili bilgi almak ve cephe kaplama projelerini yerinde incelemek isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz. Mimariniz proje aşamasında ise dış cephe kaplama hakkında bizlerden teknik anlamda hizmet alabilirsiniz. Proje öncesinde ve sonrasında sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.


Dış Cephe Su Yalıtım ve İzolasyon Malzemeleri

Bizler ev veya ofis ortamımızın hava koşullarından etkilenmeyen sabit sıcaklık isteriz. Dış cephemizde izolasyon özellikli malzemeler kullanarak elde edebiliriz. Kışın bulunduğumuz iç ortam sıcak, yazın ise serin kalmasını isteriz. Doğal gaz ve elektrik maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı elde edilen ısının dışarı çıkmaması daha az gider sağlayacaktır. Poliüretan malzeme ile üretilen dış cephe kaplama ürünlerimiz estetik görünümünün yanı sıra bir izolasyon malzemesidir. Uygulanan cephede ekstra mantolama uygulamak zorunda kalmazsınız. Isı, ses ve su izolasyon özelliği ile tüm dünya tanınmaktadır.


Dış Cephe Süsleme ve Süsleri

Kolon, Başlık, Ayak, Rölyef, Dekoratif paneller, korkuluk, payanda, 3d panel, desenli panel vb. tümü dış cephe kaplama ve süsleme ürünleridir. Birden fazla çeşidin birleştirilmesi ile ürün sayısı artmaktadır. Genellikle de birbirleriyle bağlantılı kullanılması görsel açıdan daha uygun olmaktadır. Örneğin villanızın cephesinin uygun ve kaliteli bir şekilde süslemek istiyor ve internet üzerinden araştırma yapıyorsunuz. Sütun ve başlık, köşe taşı, pencere modelleri vb. ufak dokunuşlar yaparak, cephenize mükemmel bir görünüm kazandırmanın yanı sıra, yapınızın değerine değer katabilirsiniz.


Dış Cephe Süsleme Fiyatları

Poliüretan dış cephe süsleme ürünlerini sade ve az kullanım ile uygun fiyatlara kaliteli bir süsleme uygulaması yaptırabilirsiniz. Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz ürünlerimize ürünlerimiz sayfamızdan, çeşitli ürün grupları, sayfalar halinde detaylı şekilde verilmiştir. Fiyat bilgisini öğrenmek istediğiniz dış cephe kaplama ürün veya uygulamanın kodunu bizlere iletmeniz durumunda, fiyat ve ürün hakkında detaylı bilgi tarafınıza iletilecektir. Alanında uzman teknik kadromuz proje öncesi ve sonrasında sizlerin yanında olacaktır.


Dış Cephe Sütun Kaplama

Özellikle avantgarde projelerde uygulanan zenginli ve gücü simgeleyen çok sayıda sütun veya kolon ürünümüz bulunmaktadır. Modern projeler de doğru uygulandığında ise projenize estetik bir dokunuş kazandıracaktır. Kolon ve sütun standart ölçülerde düz, yivli ve desenli olmak üzere çok sayıda çeşidi üretilmektedir. Mimarinizin yapısına ve ölçülerine göre dış cephe kaplama montajı yapılmaktadır. İstenildiği takdirde hayal edilen tüm sütun modellerini ile özel imalat ile sizlerle buluşturuyoruz. Sütunun alt kısmını oluşturan ayak ürünü vb. çalışmalar özel olarak imal edilmektedir. Sütunun üst kısmını tamamlayan başlık “kaide” çeşitlerimizi web sitemizden inceleyebilirsiniz. Sütun montajının kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılması tavsiye edilmektedir.


Dış Cephe Taş Kaplama

Taş görünüm elde edebilen çok sayıda dış cephe kaplama ürünü bulunmaktadır. Bunlardan bazıları dış ortam koşullarına uygun değil, bazıları izolasyon özelliğine sahip değil ve bazı ürünlerde ise malzeme ağır. Taş kaplama görünümlü ürünlerin kullanılmasının amacı izolasyon özelliğin olması, hafif bir malzeme olması, sağlam bir ürün olup darbelere karşı dayanıklı olmalı, kolaylıkla montajının yapılabilmesi, yangın riskine karşı dayanıklı olması, gerektiğinde sökülebilmesi ve tüm boya türlerine ve renklerine boyanabilmesidir.

Tüm bu özelliklere poliüretan doğal taş görünümlü ürünlerimizde mevcuttur. Bu özelliklere ihtiyaçlarınız yoksa eğer normal taş kaplatabilirsiniz ancak yapının yüksek kısımlarında oluşabilecek olası kopma düşme durumlarında çevreye maddi ve manevi zarar verebileceğinizi unutmayınız. Haberlerde koparak veya birleşme yerinden ayrılarak düşen dış cephe kaplama ürün parçalarının verdiği zararları sürekli görmekteyiz. Taş görünümlü ürünlerin fiyatları konusunda “gider gerçek taş yaptırırım” ifadesinde bulunanlar için detaylı bir şekilde açıklama yapmaya çalıştık. Keşke dememek için poliüretan doğal taş görünümlü ürünlerimizi araştırmanızı tavsiye ederiz.


Dış Cephe Taş Kaplama Çeşitleri

Çok sayıda doğal taş görünümlü poliüretan cephe kaplama panelimiz bulunmaktadır. Gerçek doğal taş kalıpları ile poliüretan hammadde ile üretilen doğal taş görünümlü cephe kaplama panellerimiz 180-220 densite arası yüksek sertliktedir. Özel boyama tekniği ile doğal bir görünüm verilen kaplamalarımız tüm boya çeşitlerinin, tüm renkleri uygulanabilmektedir. Tüm poliüretan ürünlerimizde olduğu gibi ısı, ses ve su izolasyon özelliği sayesinde uygulanan cephede mantolama ihtiyacı duymazsınız. Sosyal medya hesaplarımızdan dış cephe kaplama panelleri üzerinden araçla geçtiğimiz dayanıklılık testlerimize ulaşabilirsiniz.


Dış Cephe Taş Kaplama Fiyatları

Dış cephelerde sudan etkilenmeyen yapısı ile izolasyon özelliğine sahip dış cephe taş kaplama görünümlü ürünlerimizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ürünlerimizi web sayfamızdan inceleyerek standart panel ölçülerinde ve projenize uygun özel imalat ile tüm poliüretan dış cephe kaplama ürünlerimizde olduğu gibi 180-220 densite arası yüksek dayanıklı ürünlerimiz için fiyat alabilirsiniz. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi için bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz. Malzeme kalitemiz ve çeşitlerimizi görerek satıl almanız veya uygulama yaptırmanız için, sizlere ürün numunesi gönderim hizmeti sunuyoruz.


Dış Cephe Yalıtım Maliyeti

Sadece dış cephe kaplama uygulaması yaparak, cephenizin mantolama ihtiyacını karşılayabileceğinizi biliyor musunuz? Poliüretan cephe kaplama panelleriyle bu mümkün. Çeşitli mantolama firmalarının izolasyon amaçlı yapılan uygulama fiyatları, cephe kaplama uygulamasından yüksek fiyatlara mal edilmektedir. Yapılan mantolama işlemi sonrasında da cephe kaplama ve süsleme uygulamasının yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Poliüretan kullanılan cephe kaplama çözümlerinde ısı, ses ve su izolasyon ihtiyacı karşılandığından dolayı dış cephe yalıtım maliyeti oluşmamaktadır.


Dış Cephe Yalıtım Metrekare Fiyatı

Poliüretan cephe kaplama ürünleri ile mimarinizin duyduğu mantolama ihtiyacı karşılanacağı için yalıtım için m2 fiyatı araştırmanıza gerek kalmayacaktır.


Dış Cephe Yalıtımı Nasıl Yapılır

Poliüretan dış cephe kaplama ürünleri kaba sıva üzerine uygulandığı için ekstra mantolama yapmanıza gerek kalmayacaktır. Şu anki teknoloji ile kullanılan ve kullanıldığı her alanda adını kanıtlamış olan poliüretan en iyi izolasyon malzemesidir. Uygun olacağı düşünülerek, uygun kaplama ürünleri kullanan tüketiciler, mantolama maliyetleri dâhil olduğunda daha fazla harcama yapmış olacaktır. Poliüretan standart panel ölçülerde veya mimarinize uygun olarak tasarlanarak üretilmektedir. Poliüretan mastik ve vidalama yöntemiyle zorlu cephelerde de kolaylıkla uygulanabilmektedir. Poliüretan ürünlerin kullanıldığı alanlarda en yüksek seviyede ısı, ses ve su izolasyonu sağlanmış olur.